Resort zdrowia się obudził: zachorowań będzie jeszcze więcej

0

Ostatnie dni przyniosły rekordowe liczby zachorowań na koronawirusa. Regularnie byliśmy informowani, że zakażeniu uległo coraz więcej osób. Od kilku dni liczba nowych przypadków znacznie przekracza 600 dziennie.

– Wciąż mamy kilka dużych ognisk, które dostarczają nowych przypadków zakażenia koronawirusem, są to m.in. kopalnie na Śląsku i duże zakłady w Małopolsce – bezskutecznie próbował uspokoić Polaków na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

– Tych przypadków będzie więcej jeszcze przez kilka dni – dodał. – Mimo apeli ministerstwa niektórzy wciąż nie stosują się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych rekomendowanych przez głównego inspektora sanitarnego – zauważył Kraska.

Stąd też już wkrótce musimy liczyć się z podwyższeniem kar za niestosowanie się do nakazu zasłaniania nosa i ust bądź też wprowadzeniem przymusowej kwarantanny po powrocie z zagranicy.

Podsumowując: znowu winni są obywatele, którzy opatrznie zrozumieli zapewnienia  rozmaitych rządowych notabli, że epidemia jest już opanowana i pod kontrolą.