Nadchodzi rozdawnictwo. Sondaże PiS spadają

0

PiS traci poparcie

Z najnowszego sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w minioną niedzielę, do urn poszłoby 57,5 proc. uprawnionych do głosowania.

Ankietowani odpowiadali na pytanie: „Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory parlamentarne, to wziąłby Pan lub Pani w nich udział?”. „Zdecydowanie tak” odpowiedziało 36,5 proc. z nich, a kolejne 21 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak”.

Udziału w wyborach nie wzięłoby 27,3 proc. osób, które wybrały odpowiedź „zdecydowanie nie”. Opcję „raczej nie” wskazało 13,2 proc badanych. Niezdecydowani stanowili 2 proc. uczestników badania.

Wyniki sondażu mogą zaniepokoić partię rządzącą. Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało 36 proc. badanych. W badaniu sprzed dwóch tygodni mogła ona liczyć na 39,2 proc głosów. Jednocześnie o 4,5 pkt. proc. wzrosło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej i wyniosło 31 proc.

Wyborcze podium uzupełniłaby Lewica, na którą głos oddałoby 9,1 proc. ankietowanych (spadek o 0,7 pkt. proc). W sejmowych ławach zasiedliby także posłowie Konfederacji – 6,7 proc. i Koalicji Polskiej, czyli przymierza PSL i Kukiz’15 – 5 proc. Zdania nie miało 12,2 proc. badanych.

Źródło: wp.pl