Generał Rozwadowski i Witos. Czy przez nich PiS nie chce właściwie świętować 100-lecia „Cudu nas Wisłą”?

0

,,Albo rozbijemy zupełnie dzicz bolszewicką i udaremnimy tym samym zamach sowiecki na niepodległość Ojczyzny i byt Narodu albo nowe jarzmo i ciężka niedola czeka nas wszystkich” mówił gen.T.Rozwadowski – prawdziwy twórca ,,Cudu nad Wisłą” – napisał Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu.

W tym roku przypada 100-lecie wspaniałego zwycięstwa Polaków nad Rosjanami, który nosi nazwę Cudu nad Wisłą. Do tego zwycięstwa walnie przyczynił się też Wincenty Witos, który swoją postawą i zaangażowaniem oraz odpowiedzialnymi decyzjami pomagał w walce z bolszewikami.

Rozwadowski został Potem otruty w więzieniu przez sanacje. Ważną lekcją z tego okresu jest waga jedności narodu. W 1920 Piłsudski szedł ramię w ramię z Hallerem, Rozwadowskim, Witosem. W 1939 polska była podzielona i w efekcie pokonana – skomentował słowa Piotra Zgorzelskiego jeden z internautów.

PiS najwyraźniej nie chce najwyraźniej pamiętać o prawdziwych bohaterach tego zwycięstwa. Być może dlatego zamiast wielkiego świętowania wspaniałego zwycięstwa mamy skromne obchody.